Antud projekt on rahastatud Euroopa Komisjoni Horisont 2020 programmi Marie Skłodowska-Curie meetmest, lepingu nr 722750 alusel

Rakvere
Reede 26.09
15.00 - 16.30
Teadlaste Öö / FSC Reede JELD-WEN uksetehases
Vastutustundlikku metsandust edendav organisatsioon Forest Stewardship Council ehk FSC koostöös Teadlaste Ö...

Vastutustundlikku metsandust edendav organisatsioon Forest Stewardship Council ehk FSC koostöös Teadlaste Ööga viivad huvilised FSC Reede raames põnevatele ekskursioonidele erinevatesse tootmisettevõtetesse, mis kõik on üht- või teistpidi seotud puiduga ning kus pannakse suurt rõhku sellele, et tootmine oleks keskkonnahoidlik, sotsiaalselt kasulik ning majanduslikult elujõuline. Just need kolm põhimõtet on FSC jaoks vastutustundliku metsanduse aluseks.

Enda toimimist ja tootmist tutvustavad Kroonpressi trükikoda ja Tarmeko spoonitehas Tartus, JELD-WENi uksetehas Rakveres ning Põltsamaa Felixi toiduainete tööstus Põltsamaal.

JELD-WEN uksetootmine

Kuidas saab puust saelaud ja sellest omakorda uks? Mis on vastutustundlik metsandus ja FSC JELD-WENi jaoks? JELD-WENi tootmiskompleks avab ukse maailma, kus seda protsessi saab oma silmaga algusest lõpuni vaadata ning lisaks veel teada, kuidas toimub vastutustundlik tootmine – sest JELD-WENi jaoks ei ole uks kunagi ainult uks.

  • Ekskursiooni toimumisaeg: 26.09.2014 kell 15-16.30
  • Kohtade arv: 15
  • Aadress: Arkna tee 1, Rakvere (kohaletulek omal jalal)

Tähelepanu! Ekskursioonil osalemiseks vajalik eelnev registreerimine meiliaadressil fscreede@ee.fsc.org või telefonil 5698 5588 hiljemalt 24. septembriks.

15.00 - 16.30
JELD-WEN, Arkna tee 1
19.00 - 21.00
Teadlaste Öö Eesti Politseimuuseumis
Šokiteraapia Eesti Kohtuekspertiisi Instituudilt!EKEI doktorid Jana Tuusov ja Mailis Tõnisson toovad päevavalgele mat...
Šokiteraapia Eesti Kohtuekspertiisi Instituudilt!

EKEI doktorid Jana Tuusov ja Mailis Tõnisson toovad päevavalgele materjalid, mida nõrganärvilistele ei soovitata. Päris elundid, päris juhtumid, päris karm.
19.00 - 21.00
Eesti Politseimuuseum, Tallinna 3